Esam apkopojuši mūsu klientu biežāk uzdotos jautājumus par zālāju sēklu izvēli un sēju. Iespējams kāds no jautājumiem ir aktuāls arī Jums? 

 

Kāda ir zālāju sēklu maisījumu izsējas norma?

  • Pļaujamiem zelmeņiem: 20 – 25 kg/ha
  • Ganību zelmeņiem: 30 – 35 kg/ha
  • Kombinētās izmantošanas zelmeņiem: 25 – 30 kg/ha

 

Vai zālājus var sēt zem virsauga?

Jā, var! Visus daudzgadīgo zālāju sēklu maisījumus, kuru sastāvā nav viengadīgās airenes var sēt zem virsauga. Viengadīgā airene ir virsaugs, tāpēc maisījumus kuru sastāvā ir viengadīgā airene, zem virsauga sēt nav ieteicams.

 

Ko var lietot kā virsaugu, un kāda ir virsaugu izsējas norma?

Kā virsaugus var lietot labības, mistru un viengadīgo aireni ar sekojošām izsējas normām:

  • labībai (160 – 180 kg/ha)
  • mistrs (80 – 120 kg/ha)
  • viengadīgā airene (12 – 15 kg/ha)

 

Vai var samazināt daudzgadīgā zālāju maisījuma izsējas normu, ja lieto viengadīgo aireni kā virsaugu?

Nē, jo ir jāsaglabā zālāju maisījuma izsējas norma (piemēram pļaujamiem zelmeņiem 20 kg/ha) un viengadīgas airenes sēklu daudzums (piemēram, 15 k/ha) jārēķina papildus. Kopā mūsu piemērā daudzgadīgā zālāju sēklu maisījuma un viengadīgās airenes (virsauga) izsēto sēklu daudzums būtu 35 kg/ha.

 

Kādu sēklu maisījumu izvēlēties - ja manā saimniecībā ir kūdraina augsne?

Kūdrainām augsnēm esam sagatavojuši sēklu maisījumu P6. Tā sastavā ir bastardāboliņš, niedru auzene, miežabrālis un pļavas auzene. Zālājs būs piemērots agrai un vidēji agrai izmantošanai.

 

Kurš zālienu sēklu maisījums ir ieteicams tieši gaļas liellopu ganībām?

Te ieteicams ir G5 maisījums, kurš ir piemērots zirgu un gaļas liellopu ganībām. Maisījums derēs dažāda tipa augsnēm - arī vieglākām un sausākām. Plašāka informācija ir šeit>>

 

Ja mērķis ir siena ieguve lopbarībai - kāds būtu piemērotākais sēklu maisījums?

Siena ieguvei labi derēs ekonomiskie sēklu maisījumi ar virsaugu P2-A vai P5A - ātrai lopbarības ieguvei jau sējas gadā, kā arī P5 stiebrzāļu sēklu maisījums siena ieguvei, kurš īpaši piemērots zirgu barošanai.

 

Ja Jums ir cits jautājums mūsu agronomei, droši iesūtiet savu jautājumu{{Antiharvest email protection notice}} vai zvaniet pa tālruni: 67551834 (darba dienās).

Ja vēlaties sīkāk iepazīties ar zālāju sēklu maisījumu sastāvu un aprakstu, veikt salīdzināšanu – parocīgs būs informatīvais materiāls un vairumtirdzniecības cenu apkopojums.

Uz lielisku sadarbību!