Esam jau iesākuši šī gada sēklu kulšanas un tīrīšanas sezonu savā saimniecībā. Jāsecina, ka šogad viss augu attīstībā aizkavējas par 1-2 nedēļām…arī klimata dēļ, jāķer īstie momenti.

Tuvojas arī laiks, kad kļūs aktuāla starpkultūru sēšana, tādēļ vēlamies atgādināt, ka plašā izvēlē varam piedāvāt dažādus starpkultūru sēklu maisījumus.

Informatīvais materiāls par tiem ir pieejams šeit>> 

Starpkultūru audzēšana galvenokārt palīdz:

  • uzlabot augsnes struktūru un auglību;
  • nodrošināt neizmantotā slāpekļa akumulāciju un augu barības vielu re-cirkulāciju.

 

Jauns sēklu maisījums!

Sortimentā šogad nācis klāt jauns maisījums ZAĻAI ZEMEI S7:

tas ir maisījums augsnes auglības un struktūras uzlabošanai kā arī nezāļu ierobežošanai. Inkarnāta āboliņam, griķiem un facēlijai piemīt laba nezāļu nomākšanas spēja. Augsts tauriņziežu īpatsvars nodrošina slāpekļa piesaisti. Sastāvā iekļauts sakņu redīss, kas spēj dziļi irdināt augsni, nodrošina organiskās vielas satura paaugstināšanos tajā.

 

Pieejamas arī atsevišķas zaļmēslojuma augu sugu sēklas.

Ja ir vēlme iegādāties konkrētu augu sēklas  - arī tas ir iespējams šeit >>

 

Sēklu piegāde 2-5 darba dienu laikā.

Gaidīsim Jūsu pasūtījumus, lai varam savlaicīgi sarūpēt Jums nepieciešamo! Visus sēklu maisījumus var iegādāties arī e-veikalā.

 

Kad tad labāk sēt?

Vairakkārt mums ir jautāts par starpkultūru maisījumu sējas laiku – vai tiešam nedrīkst sēt agrāk, un jāgaida līdz augusta beigām? Protams, nē – vēlā rudens sēja nav obligāts priekšnoteikums zaļmēslojuma augu audzēšanai un augsnes ielabošanai. Ja Jūsu galvenais mērķis ir uzlabot augsnes auglību, starpkultūru sēklu maisījumus var sēt, sākot no pavasara līdz rudenim. Sējot pavasarī, zaļo masu var iestrādāt augsnē jau 40 – 60 dienas pēc sējas.   

Savukārt, ja vēlaties izpildīt arī zaļināšanas prasības, tad galvenais nosacījums, kam jāpievērš uzmanība - ir sējumu saglabāšana vismaz līdz kārtējā gada 31. oktobrim. Tas nozīmē, ka pavasara sēja nebūs lietderīga, jo augi būs pārauguši, kā arī notiks augsnes piesārņošana ar sēklām. Ātri augošie augi – eļļas rutks, baltās sinepes, griķi, viengadīgā airene ziedēt sāk aptuveni četrdesmit dienas pēc sējas (sējot vasaras vidū vai beigās, ziedēšana var iestāties arī vēlāk). Maisījumu sējas laiks jāplāno tā, lai augi līdz oktobra beigām nespētu nobriedināt sēklas. Ja starpkultūras tiek audzētas pēc ziemājiem, tad sējas laiku nosaka ziemāju sugas novākšanas laiks. Un tad aktuāls kļūst otrs MK noteikumos izvirzītais priekšnoteikums – jāiesēj ne vēlāk kā līdz 1. septembrim.      

 

Lai viss iet no rokas Jūsu pusē!

 

Latvijas Šķirnes Sēklas

Mūsu kontakti >>