Mūs sadarbības partneris SIA TehLab šobrīd Latvijā piedāvā vairākus, Somijā ražotus, inovatīvus un neierastus produktus, kuri ir noderīgi arī jaunās paaudzes lauksaimniecībā un apzaļumošanā.

Šoreiz pastāstīsim par augsnes mitruma un temperatūras sensoru Soil Scout.

Šī sensora uzdevums ir panākt ar augsni saistīto ūdens un enerģijas optimizāciju ļoti vieglā, bezprecedenta veidā - nodrošinot pārbaudītu uzraudzības sistēmu zem zemes. Citiem vārdiem, Jūs iegūstat izpratni par to, kas notiek zem augsnes virskārtas. Šī informācija savukārt ir kritiski nepieciešama daudzām nozarēm un paceļ augsnes monitoringu nākamajā līmenī. Soil Scout sensori ļauj optimizēt pieeju augsnes izmantošanā un lieliski noder, piemēram, viedajai lauksaimniecībai, apūdeņošanas kontrolei vai zāliena kvalitātes optimizācijai u.c.

Soil Scout augsnes mitruma, temperatūras sensors ir bezvadu iekārta, ar kuru var noteikt:

 • augsnes mitrumu,
 • augsnes temperatūru,
 • informāciju par augsnes sāļumu

līdz pat 2 m dziļumā. Ierīce kalpo līdz pat 20 gadiem, un tai nav nepieciešamas apkopes!

Ja runājam par iepriekš piedāvātajiem un izstrādātajiem vides apstākļu mērīšanas risinājumiem, tad jāatzīmē, ka tie ir balstīti uz vadu un kabeļu iekārtām vai arī bāzējas uz viena novērošanas punkta. Tas, protams, ir nepraktiski, neefektīvi, darbietilpīgi un nespēj novērtēt teritoriālo apstākļu mainīgumu.

Savukārt Soil Scout sniedz vērtīgus datus par situāciju pietiekoši dziļi zem zemes virskārtas, dara to bezvadu režīmā, ļaujot zemes saimniekiem 24/365 iegūt un profilēt informāciju, izprast un plānot nepieciešamās darbības, lai samazinātu ūdens un enerģijas patēriņu līdz pat 50%!

Soil Scouts sākotnēji tika izstrādāts tieši lauksaimniecībai, bet tagad arī citas nozares, bauda priekšrocības, ko var sniegt Soil Scout. 

Sensora īpašās funkcijas un priekšrocības atšķiras atkarībā no tā pielietojuma:

 • ar nepārtrauktu monitorēšanu, Jūs ietaupīsiet līdz pat 50% laistīšanai paredzētā ūdens un enerģijas;
 • varēsiet samazināt dārgo mēslošanas līdzekļu zudumus, ko izraisa pārmērīga laistīšana;
 • samazināsiet risku zaudēt mēslojumu, kas var ieplūst ūdens slānī;
 • kopumā iegūsiet zemākas uzturēšanas izmaksas, pateicoties ilgajam Soil Scouts akumulatora darbības laikam (līdz 20 gadiem);
 • saņemsiet regulāru un nepārtrauktu informāciju, neatkarīgi no laika apstākļiem vai diennakts laika;
 • varēsiet integrēt iekārtu ar trešo pušu sistēmām (izmantojot mūsu REST API)
 • varēsiet pievienot papildu Scout sensorus un signāla pastiprinātājus minimāli vai vispār nekonfigurējot citus risinājuma elementus;
 • kā alternatīva pastāv iespēja integrēt dažādus trešo pušu sensorus kā pielāgotu projektu (pieņemot, ka tie spēj ilgstoši darboties zemē).

Lai kādas arī ir Jūsu pazemes datu iegūšanas un analīzes vajadzības (lauksaimniecība, komposta kaudžu monitorēšana, golfa laukuma laistīšanas vadība, betona struktūras mitruma noteikšana vai uzbērumu uzraudzība), dariet to gudri un tiešsaistē, izmantojot Soil Scout!

Interesentus aicinu sazināties ar mani - Gintu Bērziņu, m.t. 26113240, e-pasts: {{Antiharvest email protection notice}}

Ienāc arī www.tehlab.lv