Lai pēc ziemas sezonas zāliens saglabātu savu skaistumu – rudenī par to kā nākas jāparūpējas. Lūk, mūsu ieteikumi:

 

1. Zāliens noteikti jāpļauj un jāattīra no lapām.

Pļaušana ir aktuāla tik ilgi, kamēr vien zāliens aug, un tik bieži, lai nopļaujot nogrieztu tikai 1/3 zāliena auguma. Bieži vien – parādoties pirmajām salnām, pļaujmašīna tiek nolikta malā, taču pēc neliela aukstuma bieži vien seko normāls rudens, un zāliens atsāk augšanu.

Rudenī pļaujot zālienu, jālieto savācējs, kas papildu nopļautajai masai savāks arī rudens lapas un skujas. Jāatceras, ka zālienam pirms ziemas iestāšanās jābūt nopļautam 3–5 cm garumā un tīram (nogrābtam no lapām, skujām), lai zem sniega segas nerastos izsutumi un pelējums.

 

2. Jādod mēslojums.

Ieteicams septembrī vai oktobrī izmantot speciālu rudens mēslojumu, kur ir kālija un fosfora pārsvars (NPK vidēji 3 – 10 – 20), jo tas ļaus zālienam nostiprināt sakņu sistēmu, kļūt izturīgākam pret slimībām, un nākamajā pavasarī tas ātrāk sazaļos.

 

 3. Zālienu laista tikai tad - ja rudens ir sauss.

Ja mitrums augsnē ir pietiekošs, papildu laistīšana ir jāpārtrauc. Taču, ja rudens ir sauss un kārtīga lietus nav, reizi divās nedēļās zālienu var kārtīgi saliet. Zāliena laistīšanas pamatprincips ir – reti, bet daudz t.i. vismaz 15 cm dziļumā.

 

 4. Jāsamazina zāliena lietošana.

Samazinoties zāliena augšanas intensitātei – ieteicams to lietot saudzīgāk. Īpaši nav ieteicams lietot zālienu, kad tas ir sasalis vai uz tā ir kaut neliels sniegs! Pat neliela pastaigāšana pa sniegu var rezultēties brūnos plankumos pavasarī.