• {{Antiharvest email protection notice}}
  • +371 67551834
0
Pievienots grozam
Skaits:
Uz grozu

Ganību airene

Mazumtirdzniecības cena: 3,47 €/kg
Vairumtirdzniecības cena : 2,95€/kg
Summa par vienību: 86,75 €

Agrotehniskais raksturojums

Ataugšana

laba

Izmantošana

pļaušanai
dekoratīvam zālienam
ganībām

Min. augsnes PH

5,5

Izsējas norma kg/ha

20-25

Apraksts

Ganību airene (Lolium perenne L.) ir skrajceru apakšzāle. Ganību airenes populācija sastāv no dažādiem biotipiem, kuriem ir atšķirīgas morfoloģiskās un bioloģiskās pazīmes. Atšķiras cera forma, lapu garums, platums un krāsojums, attīstības ātrums, ataugšanas un cerošanas spēja. Sastopami agrīnāki un vēlīnāki ganību airenes biotipi. Ganību airenei ir kultivētas gan diploīdas gan tetraploīdas šķirnes. Tetraploīdās šķirnes pārsvarā ir ar lielākām un garākām lapām, bet vājāk cerojošas kā diploīdās šķirnes un parasti tās ir ražīgākas kā diploīdās šķirnes. Diploīdām šķirnēm savukārt novērot labāka ziemcietība. 


Augšanai piemērotas ir trūdvielām bagātas minerālaugsnes ar pietiekamu mitrumu. Necieš ilglaicīgu sausumu, slikti aug vieglās smilts augsnēs. Ziemcietība vidēja. Ganību airene ir viena no visproduktīvākajām un visvērtīgākajām lopbarības zālēm ar augstu kvalitāti. Tā proteīna satura ziņā līdzinās tauriņziežiem, un liellopiem to ir viegli sagremot. Tā ir bagātīgi aplapota, spēcīgi augoša. Ātri attīstās sējas gadā, labi cero un ļoti labi ataug pēc nopļaušanas vai noganīšanas. Visvairāk ražo pirmajos izmantošanas gados, kamēr lēnāk augošās apakšzāles vēl nedod pilnu ražu. Ganību airenei nepieciešamas bagātīgs mēslojums, īpaši atsaucīga tā ir uz slāpekļa mēslojumu. Vidēji agrīna. Tā ir pamata zālaugs daudzgadīgajās ganībās, dod augstu un kvalitatīvu ražu gan ganībās, gan pļaujamos zālājos.

 

Sēklas ir sertificētas atbilstoši MK noteikumiem Nr.152 “Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi”, kuros iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Savienības direktīvām.

Agronoma palīdzība