• {{Antiharvest email protection notice}}
  • +371 67551834
0
Pievienots grozam
Skaits:
Uz grozu

Hibrīdā airene

Mazumtirdzniecības cena: 3,47 €/kg
Vairumtirdzniecības cena : 2,95€/kg
Summa par vienību: 86,75 €

Agrotehniskais raksturojums

Ataugšana

ļoti laba

Izmantošana

pļaušanai
ganībām

Izsējas norma kg/ha

20-25

Apraksts

Hibrīdā airene (Lolium x boucheanum Kunth) ir virszāle. Hibrīdā airene ir selekcionēta, krustojot ganību aireni ar daudzziedu aireni. Eiropā tā jau sen ir pazīstama un plaši izplatīta, taču Latvijā hibrīdā airene ir samērā jauna un mazāk pazīstama. Hibrīdā airene ir kā starpposms starp ganību aireni un daudzziedu aireni gan augšanas parametru, gan ražīguma, gan izturīguma ziņā. Arī temperatūras, mitruma, augsnes prasību ziņā hibrīdā airene atrodas starp daudzziedu un ganību aireni. Galvenā hibrīdās airenes priekšrocība ir labāka ziemcietība nekā daudzziedu airenei un lielāka ražība salīdzinājumā ar ganību aireni gan pļaujamos, gan ganību zelmeņos.

Hibrīdai airenei raksturīga arī laba ataugšanas spēja pavasarī, kā arī vasaras otrajā pusē. Lopiem sausnu ir viegli sagremot, un barības kvalitāte ir ļoti laba. 

Lietuvā nodarbojas ar hibrīdo aireņu šķirņu selekciju, taču to galvenā problēma ir ziemcietība, kas ir zemāka nekā ganību airenei. Savukārt Latvijā nav selekcionētas hibrīdās airenes šķirnes.

Agronoma palīdzība