• {{Antiharvest email protection notice}}
  • +371 67551834
0
Pievienots grozam
Skaits:
Uz grozu

Kamolzāle

Mazumtirdzniecības cena: 4,59 €/kg
Vairumtirdzniecības cena : 3,90€/kg
Summa par vienību: 91,80 €

Agrotehniskais raksturojums

Izmantošana

pļaušanai
ganībām

Ilggadība

6+

Izsējas norma kg/ha

16-20

Apraksts

Kamolzāle (Dactylis glomerata) ir skrajceru virszāle ar bagātīgi lapotiem dzinumiem. Tā ir daudzgadīga, ražo 6 – 10 gadus, taču ir izvēlīga augsnes apstākļu ziņā. Kamolzālei ir spēcīga sakņu sistēma, tāpēc tā labi aug sausās smilts augsnēs un ir noderīga ilggadīgu zelmeņu veidošanai vietās, kur pārējās zāles iznīkst. Vēl būtiska priekšrocība -  tā dod labu ražu arī ilgstošāka sausuma periodos.

Jāņem vērā, ka kamolzālei nepieciešams bagātīgs slāpekļa mēslojums, un labvēlīgos apstākļos kamolzāle ir agresīva un nomāc citas zelmeņa zāles, tāpēc vislabāk to audzēt tīrsējā.  Kamolzāle neaugs blīvās, skābās augsnēs un vietās ar augstu gruntsūdens līmeni, jo slikti pacieš applūšanu. Tā ir arī jutīga pret pavasara salnām, un rudens nakts salnām. Slikti aug kūdras augsnēs.

Kamolzāle ir agra, piemērota pļaujamo un ganību zālāju ierīkošanai. Zāle labi ataug. Barības kvalitāte ir ļoti laba, tomēr pāraugot, to strauji zaudē un pāraugušu kamolzāli lopi nelabprāt ēd.

 

Izsējas norma 16-20 kg/ha

 

 

Sēklas ir sertificētas atbilstoši MK noteikumiem Nr.152 “Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi”, kuros iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Savienības direktīvām.

Agronoma palīdzība