• {{Antiharvest email protection notice}}
  • +371 67551834
0
Pievienots grozam
Skaits:
Uz grozu

Lucerna GEA

Mazumtirdzniecības cena: 9,82 €/kg
Vairumtirdzniecības cena : 8,35€/kg
Summa par vienību: 245,50 €

Agrotehniskais raksturojums

Ataugšana

ļoti laba

Izmantošana

pļaušanai
ganībām

Min. augsnes PH

6.3

Ilggadība

4-6 gadi

Izsējas norma kg/ha

20-25

Apraksts

Lucernas šķirne "GEA" ir speciāli selekcionēta izmantošanai Skandināvijas valstīs. Augstražīga šķirne ar labu ziemcietību, sausumizturību un ļoti labu ataugšanas spēju.

Izsējas norma: 20 - 25 kg/ha. 

  • sēklas pieejamas 25 kg iepakojumā - apstrādātas ar nitragīnu!
  • pieejams arī 1 kg iepakojums, kur sēklas nav apstrādātas ar nitragīnu.

 

Lucerna ilggadīgs, augstvērtīgs lopbarības augs ar ļoti labu lopbarības kvalitāti. Vidēji agrīna un piemērota galvenokārt velēnu karbonātu augsnēm, jo tai vajadzīgas neitrālas un kaļķi saturošas augsnes. Lucerna neaug skābās augsnēs, kur augsnes reakcija zemāka par pH 6.

Lucernai ir dziļa sakņu sistēma, tāpēc tā dod labu ražu arī sausās vasarās. Tāpat tai ir raksturīga spēcīga cerošana, tā ir ātraudzīga un pēc nopļaušanas labi ataug. Jāņem vērā, ka lucernu novājina bieža, atkārtota jauno dzinumu noplūkšana kā arī zema nopļaušana.

Ganīšanai vēlams izmantot lucernas atālu. Lai lucerna labāk pārziemotu, to pēdējo reizi pļauj septembra beigās vai oktobra pirmajā pusē. Vēl lucerna uzlabo augsnes struktūru un auglību, ir labs priekšaugs citiem kultūraugiem. 

Lauksaimniecībā sēklas pirms sējas jāapstrādā ar nitragīnu.

 

Sēklas ir sertificētas atbilstoši MK noteikumiem Nr.152 “Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi”, kuros iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Savienības direktīvām.

Noderīgi zināt

Agronoma palīdzība