• {{Antiharvest email protection notice}}
  • +371 67551834
0
Pievienots grozam
Skaits:
Uz grozu

Miežabrālis

Mazumtirdzniecības cena: 6,47€/kg

Produkts ir pieejams uz iepriekšēju pasūtījumu! Lūdzu sazinieties ar mums par vēlamo apjomu.

Pirkumam, sākot no 484 EUR, t.sk. PVN, tiek piemērota vairumtirdzniecības cena un papildus 5% internetveikala atlaide! Pilns cenrādis pieejams sadaļā CENAS.

Agrotehniskais raksturojums

Izmantošana Izsējas norma kg/ha
pļaušanai
8-12

Apraksts

Miežabrālis (Phalaris arundinacea) ir stīgojoša virszāle. Daudzgadīgs, sētajos zālājos ražo līdz 10 gadiem. Laba ziemcietība. Augu garums līdz 2 m. Klimata ziņā neizvēlīgs. Pacieš ilgstošu applūšanu. Spēcīgā sakņu sistēma ļauj paciest arī sausuma periodus. Vislabāk aug ar kaļķi bagātās augsnēs, arī kūdrājos, kur ir augsts gruntsūdens līmenis. Pilnu ražu dod 3. gadā pēc sējas. Miežabrālis satur alkaloīdus, tādēļ zaļā veidā lopi to ēd nelabprāt. Pāraugušā zālē un nabadzīgos apstākļos augušie augi ir vairāk piesātināti ar alkaloīdiem. Noder pļaujamo zālāju ierīkošanai siena vai skābbarības iegūšanai. Ganībām neizmanto, jo slikti pacieš noganīšanu. Ataugšanas spēja vidēja. 

Agrs ir iespējams iegūt agru zaļās masas ražu. Noder augsnes aizsardzībai pret ūdens eroziju.

 

Sēklas ir sertificētas atbilstoši MK noteikumiem Nr.152 “Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi”, kuros iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Savienības direktīvām