• {{Antiharvest email protection notice}}
  • +371 67551834
0
Pievienots grozam
Skaits:
Uz grozu

Sarkanais āboliņš

Mazumtirdzniecības cena: 6,24€/kg
Vairumtirdzniecības cena : 5,30€/kg

Produkts ar piegādi ir pieejams tikai uz iepriekšēju pasūtījumu! Lūdzu sazinieties ar mums par vēlamo apjomu.

Sēklas šobrīd nav pieejams brīvā tirdzniecībā! Ir iespēja iegādāties sēklu maisījumus ar augstu sarkanā āboliņa īpatsvaru.

Agrotehniskais raksturojums

Ataugšana

laba

Izmantošana

pļaušanai
ganībām
zaļmēslošanai

Min. augsnes PH

5.5

Ilggadība

3-5 gadi

Izsējas norma kg/ha

12-16

Apraksts

Sarkanais āboliņš (Trifolium pratenese) ir vērtīgs skrajceru lopbarības augs, tam ir plašas audzēšanas iespējas. Labi padodas iekultivētās, nosusinātās augsnēs ar pietiekamu kaļķa saturu. Nepiemērotas ir vieglas smilts un skābas augsnes. Kūdras augsnēs āboliņam ir vājāka ziemcietība. Salīdzinoši labi pacieš sausumu.

Sarkanam āboliņam ir divas formas – agrīnais un vēlīnais.

  • Agrīnais sarkanais āboliņš izmantojams vienu līdz divus gadus. Sāk ziedēt jūnija pirmajā pusē. Veģetācijas periodā var iegūt 3 pļāvumus. Pirmajā audzēšanas gadā attīstās straujāk, nekā vēlīnais sarkanais āboliņš.

 

  • Vēlīnais sarkanais āboliņš izmantojams divus līdz trīs gadus. Sējas gadā āboliņš dīgst un aug lēni. Parasti iegūst divus pļāvumus, dod augstāku ražu nekā agrīnais āboliņš. Sāk ziedēt jūnija otrajā pusē.

 

Sēklas ir sertificētas atbilstoši MK noteikumiem Nr.152 “Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi”, kuros iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Savienības direktīvām.

Agronoma palīdzība