• {{Antiharvest email protection notice}}
  • +371 67551834
0
Pievienots grozam
Skaits:
Uz grozu

Viengadīgā airene

Mazumtirdzniecības cena: 2,71 €/kg
Vairumtirdzniecības cena : 2,30€/kg
Summa par vienību: 67,75 €

Agrotehniskais raksturojums

Ataugšana

ļoti laba

Izmantošana

pļaušanai
ganībām

Izsējas norma kg/ha

25-30

Apraksts

Viengadīgā airene (Lolium multiflorum Lam. var. westerwoldicum) ir skrajceru virszāle ar bagātīgi lapotiem dzinumiem.

Viengadīgā airene nav izvēlīga augsnes prasību ziņā. Vislabāk tā padodas iekoptās smilšmāla un nosusinātās kūdras augsnēs, kultivētos zāļu purvos. Priekšauga ziņā nav izvēlīga, pacieš pavasara salnas. Ļoti vērtīgs, augstražīgs lopbarības zālaugs, kas izceļas ar sevišķu ātraudzību un ļoti labu ataugšanas spēju. Barības vērtības ziņā pārsniedz citas stiebrzāles, jo satur vairāk kopproteīna un citas vērtīgas barības vielas. Viengadīgās airenes labi attīstītā sakņu sistēma nodrošina augsnes auglības uzlabošanu.

Viengadīgo aireni audzējot tīrsējā izsējas norma 25 – 30 kg/ha. Pirmo pļāvumu var iegūt jau 45 – 55 dienas pēc sējas. Dod trīs pilnvērtīgus pļāvumus veģetācijas sezonā. Tā kā viengadīgā airene ir ļoti ražīga, tīrsējas zelmeņus ir ekonomiski izdevīgi izmantot rituļu skābbarības ražošanai.

Viengadīgo aireni var izmantot kā virsaugu pasētam daudzgadīgam zālājam, ja jau sējas gadā nepieciešams iegūt zāles lopbarību. Lai pasētais daudzgadīgais zālājs labi attīstītos, viengadīgās airenes izsējas normai nevajadzētu pārsniegt 12 – 15 kg/ha. Tā kā viengadīgā airene labi pacieš virsauga noēnojumu, spēcīgi cero, to var sēt kopā ar mistru. Šādi var ievērojami palielināt zaļās masas ražu no izmantotās platības, jo pēc mistra novākšanas strauji ataug un vasaras otrajā pusē dod labu ražu.

 

Sēklas ir sertificētas atbilstoši MK noteikumiem Nr.152 “Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi”, kuros iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Savienības direktīvām

Agronoma palīdzība